Szukający nowości w internecie przekonali się już o jakości kosmetyków zawierających ekstrakt z jagód goji i z chęcią je zamawiają. Od września klienci sklepów współpracujących z firmą Davi też będą mieli możliwość nabycia tych znakomitych produktów.

GOJI MODUŁ

 

 

Jagody Goji to owoce kolcowoju tybetańskiego (Lycium barbarum L.)  których działanie
i właściwości lecznicze w krajach azjatyckich znane są już od 3000 lat.
Cieszą się one szerokim zastosowaniem zarówno w przemyśle kosmetycznym, jak i żywnościowym, głównie ze względu na zawartość przeciwutleniaczy, które chronią DNA komórki przed uszkodzeniami wywołanymi wolnymi rodnikami lub promieniowaniem UV.
Wolne rodniki powstają jako uboczny produkt metabolizmu lub w wyniku działania na organizm promieniowaniem bądź toksynami. Cząsteczki te mogą przyczyniać się do zakłócenia wzrostu tkanek, powodować zmiany w metabolizmie i funkcjonowaniu komórek, być przyczyną uszkodzenia struktur lipidowych i białkowych, tym samym mogą powodować przedwczesną śmierć komórek i mutację zdrowych komórek, prowadzącą do powstania nowotworów. Takie uszkodzenia według naukowców skutkują utratą elastyczności i sprężystości skóry i mechanizmów obrony w skórze przyspieszając proces starzenia.

Duża zawartość antyoksydantów w owocach Goji przyczynia się do spowalniania procesów starzenia, wygładzania cery, zachowania jędrności skóry i ochrony przed nowotworami.

Obraz1

Owoce Goji stanowią bogate źródło witamin, składników mineralnych i odżywczych.
Zawierają m.in.:


wapń–  wchodzi w skład materiału budulcowego kości i szkliwa, redukuje ryzyko wystąpienia chorób serca, a jego zawartość w jagodach goji wynosi 102mg/100g;
żelazo–  najistotniejszy składnik hemoglobiny, niezbędny do prawidłowej budowy skóry, włosów, paznokci;

potas–  zapewnia prawidłową gospodarkę wodną organizmu, jego zawartość w jagodach goji wynosi 1132mg/100g;

cynk–  bierze udział w metabolizmie weglowodanów, tłuszczy, białek i alkoholu. Potrzebny w procesie ochrony przed wolnymi rodnikami, ma wpływ na wygląd włosów i paznokci. Zawartość w jagodach goji wynosi 2mg/100g;

selen – mikroelement działający bezpośrednio w połączeniu z witaminą E. Bierze udział w eliminacji wolnych rodników;

witamina B2 – bierze udział w procesach utleniania i redukcji, współuczestniczy z witaminą A w prawidłowym funkcjonowaniu skóry, uczestniczy w przemianach aminokwasów i lipidów

β karoten– Ma działanie antyoksydacyjne, chroni przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników, warunkuje prawidłowe rogowacenie nabłonków, opóźnia procesy starzenia się. Zawartość w jagodach goji wynosi 7mg/100g.
Obraz2

 

DERMAPLUS Jagody Goji to produkty które odżywiają, ujędrniają i chronią skórę, zapewniając długotrwałe dobre samopoczucie i uczucie witalności w codziennej pielęgnacji ciała. Cała linia korzysta z cennych ekstraktów Goji pochodzących z upraw ekologicznych, które są niezwykle bogate w witaminy C, B1 i B2; oraz przeciwutleniacze.

Wszystkie produkty tej serii nie zawierają SLES ani parabenów.