BIOPON Trawa na tereny suche, 1 kg
BIOPON Trawa na tereny suche, 1 kg

BIOPON Trawa na tereny suche, 1 kg

Ilość w opakowaniu
6 szt
Indeks
I-664
EAN13
5904517044197
Starannie dobrana mieszanka traw gazonowych przeznaczona do zakładania trawników w miejscach szczególnie narażonych na intensywne nasłonecznienie i brak wody.

Opis

BIOPON Trawa na tereny suche, 1 kg


Starannie dobrana mieszanka traw gazonowych BIOPON przeznaczona do zakładania trawników w miejscach szczególnie narażonych na intensywne nasłonecznienie i brak wody. Doskonale sprawdza się na glebach suchych, jałowych, słabo nawodnionych. Z mieszanki uzyskamy zwartą darń o głębokich, gęstych korzeniach.


Korzyści:

- soczysta zieleń,
- gęsta darń,
- doskonale sprawdza się na glebach suchych, jałowych, słabo nawodnionych.

Stosowanie:

Przygotowanie podłoża pod trawnik składa się z kilku etapów. Należy usunąć chwasty, przekopać i nawieźć ziemię, osuszyć zawilgoconą glebę i na koniec wyrównać podłoże. Jeżeli wykonamy te zabiegi sumiennie i prawidłowo z pewnością będziemy się długie lata cieszyć pięknym trawnikiem. Wysiew trawy warto zaplanować na pogodny dzień.

Na 100 m kw. trzeba przeznaczyć ok. 3-5 kg mieszanki nasion. W trudnych miejscach tj. krawężniki, obrzeża, przy płocie, między płytami warto gęściej posiać trawę. Nasiona powinny znaleźć się na głębokości ok. 0,5-1 cm. Po siewie nasiona trzeba przykryć cienką warstwą ziemi. Można do tego użyć grabi. Na końcu cały trawnik wałujemy co podniesie możliwości absorbcyjne gleby i pomoże nasionom lepiej kiełkować. W przypadku braku opadów zasianą trawę należy systematycznie podlewać.
 

Uwaga:

Trawnik najlepiej zakładać w czasie od początku kwietnia do końca września.
Najlepsze wyniki przy zakładniau trawnika uzyskuje się przy pH podłoża 6,0 - 6,5.
Nasiona lepiej kiełkują przy temperaturze powietrza min. 6 stopni.

Szczegóły produktu

8 innych produktów w tej samej kategorii:

iqitcookielaw - module, put here your own cookie law text